O zabawkach

jaką wybrać zabawkę

Wytrop wybitnie zabawne, odpowiednie do wieku oraz najbezpieczniejsze zabawki dla twojego

Noworodek będzie się długo cieszył po prostu spoglądając na ciebie (oraz odwrotnie), tymczasem potem rozpocznie się pasjonować zabawkami. Tymczasem jeśli chodzi o zabawki dla dzieci jest szereg rzeczy, na które trzeba mieć na uwadze, aniżeli można zarejestrować na pierwszy rzut oka. Co może wydawać się zbyt urocze, prawdopodobnie może być nawet nadmiernie niebezpieczne lub jedynie nużyć. Przedstawiamy porady, które pomogą ci kupić przemyślanie, aby twoje dziecko było szczęśliwe, zaangażowane i doskonale bezpieczne.

Co dzieci chcą

Do pierwszego roku życia dzieci rozpoznają zaskakujący nieznany świat przez własne zmysły, które błyskawicznie kształtują się, podczas gdy niemowlęta patrzą, dotykają, odczuwają zapach, słuchają i próbują wszystkiego co jest w zasięgu ręki. Przez pierwsze parę miesięcy dzieci nie posiadają ogromnych zdolności motorycznych, więc polegają na swoich oczach i uszach, by wszystko zrozumieć. Interesują je zasadniczo jasne oraz przeciwstawne odcienie, proste wzory i zmiany tonu. To jest najidealniejszy okres na karuzelki nad łóżeczkiem, których dziecko nie może sięgnąć (może to grozić uduszeniem jeśli potrafi dosięgnąć) oraz zapewnia doskonałe źródło frajdy. Przymocuj ją jakieś 20 do 36 cm od oczu twojego dziecka, później jak już potrafi podnieść się w górę na rękach i kolanach bądź ma 5 miesięcy (co wystąpi wcześniej ) odczep ją od łóżka. Po ok. 8 tygodniach twoje niemowlę jest dojrzałe na grzechotki i gryzaki, zabawki z tkaniny, miękkie piłeczki do ściskania oraz zabawki instrumentalne.

Jak tylko dzieci będą potrafiły złapać i chwycić to doznają emocji z teksturą zabawek, które są bezpieczne do gryzienia ich. Jest to jeszcze czas raczkowania i maty edukacyjne są perfekcyjne do tego. Dyski i klucze na okręgu umożliwiają im przytrzymanie czegoś, potrząsanie plus słuchanie, zabawki do gryzienia zawsze zachwycają. " Gdy dzieco ma 6 miesięcy wszystkie te zabawki do gryzienia wchodzą w grę, bo dzieci stają się ogromnie zafascynowane gryzieniem i wyrzynają im się zęby," mówi Adam Cohen, który prowadzi blog DadaRocks.com – stronę opiniującą zabawki.

Jak dziecko zaczyna siadać dodatkowo opanowuje koordynację ręka-oko i zdolności ruchowe. "Lubią walić, powtarzanie otwierania i zamykania, zabaweczki, które mają przyczynę i skutek," omawia Adrienne Appell, przedstawicielka Toy Industry Association. Zamierzają sprawdzić, co ich organizm potrafi zdziałać i kochają praktykę! Przekaż im piłeczki, zabawki do popychania i ciągnięcia, układanki, bryły edukacyjne, mobilne zabawki, piszczące zabawki, klocki gumowe, duże koraliki oraz proste przyrządy muzyczne.

Wybór zabawki bezpiecznej

Twoje dziecko może być równie dobrze kolejnym laureatem nagrody Pulitzera, jednakowoż i tak wciąż będzie wszystko wkładać do ust, bez względu na to jak to jest okropne i niehigieniczne, zaś to może być groźne. "Istnieje więcej niż 200.000 urazów powiązanych z zabawkami rocznie, które wymagają wizyt na pogotowiu" przekazuje Meri-K Appy, prezes Safe Kids USA (dawniej Home Safety Council). Większość z nich dotyczy dzieci ponizej 4 lat, a powyżej tuzina dzieci do lat 15 umiera każdego roku w finale wypadków związanych z zabawkami. Jednak twoim zasadniczym odruchem może być trzymanie dziecka pod kloszem dopóki nie będzie w liceum, nie potrzeba się bać, po prostu potrzeba być inteligentnym.

Niezmiernie podstawową poradą jest kupno adekwatnych do wieku zabawek. "Kochamy myśleć, iż nasze własne dzieci są tak zaawansowane oraz ofiarować im z chlubą coś na co są "gotowe", ale to potrafi być niebezpieczny błąd," potwierdza Appy. Przeczytaj oraz stosuj się do tych etykiet ostrzegających, są tam nie bez powodu i niejednokrotnie narzucone poprzez wypadek. "Stojąca za nim sprawa jest przerażająca, jest to utrata lub krzywdy, które mogą być przez całe życie" powiada Appy. Większość etykietek ostrzegających jest dla dzieci w wieku 3 oraz poniżej, bo są one najbardziej narażone na zadławienie.

Dostrzeżesz ostrzeżenia o niebezpieczeństwie zadławienia na zabawkach takich jak kulki, balony, dunie i klocki Lego. Każdy składnik na tyle mały, by pomieścił się w rolce papieru toaletowego jest dostatecznie niewielki, by zmieścić się w tchawicy malutkiego dziecka , Appy objaśnia, na przykład piłka winna być większa niż 4,5 cm średnicy. Sklepy z zabawkami mogą mieć testery malutkich części, aczkolwiek rolka papieru toaletowego posłuży jako doskonały przewodnik.

Ostatnio magnesy średnicy guzików i biżuteria sprawiły niepokój. Są niewielkie oraz kuszące dla badawczego dziecka i potrafią być śmiertelne. "Jeżeli dziecko przełknie dwie sztuki mogą one połaczyć się w przełyku oraz uszkodzić narządy," Appy wyjaśnia. Innym szkodliwym przedmiotem są balony lateksowe. Niewielkie kawałki mogą utkwić w gardle." Jeśli pragniesz posiadać balon to poliestrowa folia jest bezpieczniejsza," zapewnia Appy.

Pamiętaj również, iż osoba mająca piękne intencje oraz przynosząca podarunek może zlekceważyć symbole ostrzegawcze, być może babcia nabyła coś co się jej spodobało lub niania nie czyta dobrze po polsku. Więc trzeba obejrzeć prezenty zabawki nim podarujesz je dziecku. Oraz wszelcy opiekunowie winni być świetnie zorientowani w obszarze bezpieczeństwa zabawek. "Ważne jest, aby rozmawiać z każdym, kto opiekuje się twoim dzieckiem," radzi Appy.

Chemia w zabawkach

Kolejną rzeczą, których należy poszukiwać na etykietach to ftalany, substancje chemiczne, które powodują, że tworzywa sztuczne są bardziej miękkie. To jest wątek, który się rozwija, ale Appy wyznaje, że są obawy, że potrafią one naruszyć właściwą równowagę hormonalną oraz potrafią być związane z problemami behawioralnymi oraz astmą. Jak stwierdzić, czy zabawka zawiera ftalany jeżeli nie ma listy produktów, z których się składa? "Jeżeli zabawka jest oznaczona jako nadająca się do recyklingu to wypatrujesz znaku recyklingu z numerem 3",mówi. Na szczęście Kongres (w USA) już zakazanł sześć rodzajów ftalanów w zabawkach dla dzieci, a firmy takie jak Wal-Mart, Lego, Toys R Us i Evenflo wycofują wszystkie ftalany z ich zabawek.

To gdzie zakupujesz może odbić się na zakupie zabawek. Na przykład, podczas kiedy nie ma nic negatywnego w sklepach "wszystko po 5zł", ich towar może nie przejść rygorystycznych norm zabawek dla dzieci. "Obowiązkowo powinieneś poszukiwać zabawek mocnych, przygotowanych przez kogoś, kto rozumie współczesne przepisy dotyczące bezpieczeństwa zabawek oraz czegoś co wytrzyma typowe użytkowanie," powiada Appy. Jeśli przypuszczasz, iż zabawka może się błyskawicznie zniszczyć czy jeżeli nie ma określenia limitu wieku, nie kupuj jej.

Bezpieczeństwo zabawek w domu

Po otwarciu nowej zabawki wyrzuć wszystkie opakowania. Poza zagrożeniem uduszenia plastikową torbą, twarde pudełka częstokroć pozostawiają niebezpieczne ostre krawędzie.

Hałaśliwe zabawki są męczące i mogą być groźne dla wrażliwych uszu dziecka. Jeżeli zakupiłeś zabawkę , która brzmi hałaśliwie dla Ciebie to niechybnie jest za głośna dla dziecka, twierdzi Appy. Wyciągnij baterie lub zaklej głośnik taśmą.

Przy każdej zabawce znaczące jest, aby zagwarantować pewny nadzór nad zabawą dziecka. " Upewnij się, iż Twoje dziecko bawi się w bezpiecznym środowisku, a następnie połóż zabawkę w bezpiecznym miejscu, gdy skończy, " stwierdza Appy.

Magazynowanie zabawek odpowiednio może być uciążliwe , jednak przechowywanie jej bezpiecznie jest koniecznością. Koszyki na zabawki się przydają, jak też skrzynie na zabawki , które mają pokrywy z bezpiecznymi zawiasami, żeby nie zgnieść drobnych paluszków. Rozsądne będzie też rozgraniczenie zabawek Twojego dziecka od zabawek starszego rodzeństwa. Chroni dziecko przed niebezpiecznymi zabawkami dla starszych oraz przypomina starszemu rodzeństwu, iż muszą pomóc utrzymać malutkie części zabawek z daleka od rączek maleńkiego dziecka.

Nawet po tym, jak zatwierdzisz kolejną zabawkę, obejrzyj ją od czasu do czasu, aby utwierdzić się, iż nadal pracuje właściwie, oraz nie została zepsuta lub popsuta w sposób, jaki może spowodować szkody. Dodatkowo bądź na bieżąco z wycofanymi zabawkami sprawdzając CPSC.gov lub naszym stale aktualizowanym Recall Finder. Wyślij kartki gwarancyjne, a CPSC skontaktuje się z Tobą, jeśli zabawka została wycofana.

Używane zabawki

Nie tworzą ich takich jak niegdyś, co? I to może być dobra rzecz. "Używane zabawki mogą być niezwykle melancholijne, natomiast w biegu przeszłych 10 czy więcej lat, wiele się zmieniło," deklaruje Appy. "Umiemy więcej oraz poszukujemy zagrożeń bardziej drobiazgowo." Co nie oznacza, że twoja lalka z dzieciństwa jest zabroniona, to po prostu świadczy, że ​​trzeba skontrolować na przykład, czy jej oczy -guziki mogą wypaśc oraz skończyć w ustach. Lub czy farba na owych pięknych klockach zawiera ołów. Bądź, powiada Cohen, jeżeli to wyłącznie zbiera bakterie zbyt długo." Jeśli to było w piwnicy twoich rodziców przez 20 lat, to właściwie niezbyt pozytywnie", stwierdza.

Weź jeszcze pod uwagę wiek dziecka. Możecie wylewać krokodyle łzy jak będziecie oddawać swoje stare lale dziecku, jednakże ono może nie być na to gotowe." Jeżeli nie obchodzi was czy zostanie zniszczony przez dziecko to OK, jednakowoż jeżeli planujecie, iż zostaną one podarowane ich dzieciom oraz dzieciom ich dzieci, być może potrzeba będzie poczekać."

Autorka: Elisa Drake
Przełożono z http://www.parenting.com/article/baby-toy-buying-guide