O zabawkach

ogólnie o zabawkach

Monster High - potworne lalki

Formułując pojęcie "lalka", nasze pierwsze myśli to - Barbie, jasne stroje, blond włosy, cukierkowate usteczka… Innymi słowy, lalki kojarzą nam się z czymś beztroskim, dziecinnym i niewinnym. Dzisiejsze lalki nie do końca odpowiadają rzeczonego typu "wzorcom". Przykład? Seria lalek wykreowana przez Garrett Sander - Monster High.

Amerykańskie lalki to kompletne przeciwieństwo różowych, "wzorowych", ślicznych oraz roześmianych laleczek. Monster High, jak sama nazwa wskazuje, to lalki, które przypominają raczej osobliwie ubrane stwory aniżeli księżniczki w atrakcyjnych, balowych sukniach. Linia lalek to osoby wzorowane na Draculi, mumii, meduzie, zombie, wilkołakach, demonach albo Frankensteinie.

Czy tego gatunku maskotki, gadżety z tejże serii, podobają się dzieciom? Okazuje się, że "zakazany owoc" smakuje najlepiej. Mroczny i dziwaczny świat stał się dla wielu dzieci niesłychanie kuszący, toteż bohaterowie z Monter High zdobyły wyjątkową sławę. Bajka Monster High przekonuje, iż to, co jest często uznawane za złe, potrafi także mieć swoją "dodatkową", nieznaną nikomu, pozytywniejszą stronę. Dowodem może być choćby lalka Frankie Stein (córka potwora Frankensteina). Postać, która mogłaby według stereotypów uchodzić za okrutną, mściwą oraz zamkniętą w sobie, okazuje się być dobra, życzliwa, pokojowa, ale niezwykle naiwna. Innymi słowy, charakter Frankie to obraz typowej nastolatki. Podobnie jest z Operettą - niezależną, uzdolnioną muzycznie postacią. Bohaterka, już poprzez wzgląd na swój wizerunek, mogłaby uchodzić za zimną oraz opryskliwą, ale w rzeczywistości jest to wcielenie osobnika ciepłego oraz dodatkowo niesłychanie otwartego. Inny przypadek Draculaura - córka wampira, wegetarianka. Mająca blisko 1600 lat Draculaura to szlachetna osoba mimo swego odstraszającego wizerunku…

Lalki Monster High robią furorę głównie wśród nastolatek. Dlaczego? Czy to za sprawą zestawienia przeciwieństw - okropnego wyglądu oraz życzliwych przymiotów? Czy jest to przypadkiem efekt ciekawości?
Albo może jest to po prostu "trend" na Monster High, a jak wiadomo - niektórzy, nawet ślepo, podążają za istniejącymi trendami…

Niezależnie jak traktujemy Monster High, jedno jest pewne - teraz, jest to jedna spośród najsłynniejszych linii zabawek oraz gadżetów. W sklepikach można nabyć nawet skarpetki, parasole, torebki lub bluzy z naszymi ulubionymi bohaterkami z powyższej serii.